Székhely: 4700 Mátészalka, Szokolay Őrs u. 2-4.

Adószám:18792502-1-15

Az Alapítvány kuratóriumának elnöke: Dr. Lajti Zoltán

A kuratórium tagjai:

Dr. Juhászné Dr. Kicsák Marianna

Vastag Andrea, alapítványi titkár

Kósáné Kovács Ildikó, pénztáros

Paládiné Fábián Andrea

Az „Ötösért” Alapítvány célja a Képes Géza Általános Iskola tanulóinak segítése.

Az intézményben az oktatás anyagi, technikai feltételeinek bővítése, kiemelt tanulmányi programok támogatása, nyelvi képzés, szakmai képzés ösztönzése, tanfolyamok, továbbképzések támogatása, tanulmányi versenyek, vetélkedők szervezése, lebonyolítása, a versenyzők, felkészítők díjazása. Az idegen nyelv választhatóságának minél teljesebb támogatása, feltételeinek korszerűsítése. Tanintézeten kívüli nyelvi képzés, külföldi cserekapcsolatok szervezésével, anyanyelvi környezet megteremtésével a cserekapcsolatok szervezése, ösztönzése. Iskolai, iskolán kívüli kulturális, szabadidős programok szervezése, támogatása, osztálykirándulások, tanulmányi kirándulások, nyári táborozások anyagi segítése. A képzési rendszerhez kapcsolódó nyári programok, egyéni és csoportos tanulmányutak, szakmai kirándulások támogatása. Belső diákpályázatok támogatása. Különböző személyre szóló célösztöndíjak biztosítása.

Tisztelettel kérjük, hogy adója 1%-ának felajánlásával segítse az iskolánkban folyó nevelő, oktató tevékenységet.

Köszönjük!