Könyvtárunk a hét minden napján várja az olvasni és kölcsönözni vágyó tanulókat. A gyerekek három hétre kölcsönözhetnek ki legfeljebb 3 könyvet, egyszeri hosszabbítási lehetőséggel. A pedagógusok időbeli megkötés nélkül kölcsönözhetnek.

A könyvtárhasználati ismeretek a magyar nyelv és irodalom órákba épülnek be.

A könyvtárhasználati ismeretek tanításának célja, fokozatosan felkészíteni a gyerekeket olyan információk megszerzésére, amelyek segítségével el tudnak igazodni az iskola könyvtárában, később pedig nagyobb könyvtárakban/városi könyvtár, közkönyvtár/ is. Az alsó tagozatos gyerekekben a játékos foglalkozásokon, beszélgetéseken ébred fel a kíváncsiság az olvasás iránt. A tanulók beiratkoznak a könyvtárba, megtanulják a kölcsönzés szabályait, a könyvtári illemet. Könyveket kölcsönöznek, nagyon sokan rendszeres olvasói és használói lesznek könyvtárunknak. Tanórán kívüli programokkal is várjuk az érdeklődőket:

• beszámolók készítése
  • jegyzetelés, anyaggyűjtés pályázatokhoz
  • felkészülés versenyekre
  • levelezős versenyfeladatok megoldása
  • rendhagyó irodalom órák
  • író-olvasó találkozók
  • versmondó és mesemondó versenyek

Jó kapcsolatban vagyunk a Képes Géza Városi Könyvtárral, rendezvényeiket látogatjuk, szívesen veszünk részt programjaikon és versenyeiken.

A kölcsönzés a Szirén integrált könyvtári rendszerrel történik.

A 2013/14. tanévben olvasóink száma: 418 fő

3.