Könyvtárunk a hét minden napján várja az olvasni és kölcsönözni vágyó tanulókat. A gyerekek három hétre kölcsönözhetnek ki legfeljebb 3 könyvet, egyszeri hosszabbítási lehetőséggel.
A könyvtárhasználati ismeretek a magyar nyelv és irodalom órákba épülnek be.
Ezen ismeretek tanításának célja, fokozatosan felkészíteni a gyerekeket olyan információk megszerzésére, amelyek segítségével el tudnak igazodni az iskola könyvtárában, később pedig nagyobb könyvtárakban is.
Az alsó tagozatos gyerekekben a játékos foglalkozásokon, beszélgetéseken ébred fel a kíváncsiság az olvasás iránt. A tanulók beiratkoznak a könyvtárba, megtanulják a kölcsönzés szabályait, a könyvtári illemet. Könyveket kölcsönöznek, nagyon sokan rendszeres olvasói és használói lesznek könyvtárunknak.
A felső tagozatos tanulók a szaktantermekbe kihelyezett könyveket kölcsönözhetik ki szaktanáraiktól.

Tanórán kívüli programokkal is várjuk az érdeklődőket:

– beszámolók készítése
– jegyzetelés, anyaggyűjtés pályázatokhoz
– felkészülés versenyekre
– levelezős versenyfeladatok megoldása
– rendhagyó irodalom órák
– író-olvasó találkozók
– versmondó és mesemondó versenyek

Jó kapcsolatban vagyunk a Képes Géza Városi Könyvtárral, rendezvényeiket látogatjuk, szívesen veszünk részt programjaikon és versenyeiken.
A kölcsönzés a Szirén integrált könyvtári rendszerrel történik.

Kölcsönzési idő

Hétfő: 11:50-14:45