?
?

Kerékpártúrán a 6.b!

Iskolánk 6. b osztályosai osztályfőnökükkel, Oláhné Borzován Edittel, Gergely Józsefné Kati nénivel és Nagy Béla tanár bácsival kerékpártúrára indultak szeptember 9-én pénteken délután. Úti céljuk a tunyogmatolcsi Kurta kocsma volt. A kerékpárúton és a töltésen vidáman kerekezett a kis csapat a ragyogó időben.

Az emlékháznak berendezett s a Petőfi versből híressé vált kocsmában Somogyi Béla gondnok bácsi fogadta a kellemesen elfáradt csoportot. Sok érdekességet mondott el Petőfiről, Matolcsról és az ott élő emberekről. A Kurta kocsma előtti parkban 7 tablóról további érdekességeket olvashattak el, és kis csoportokat alkotva keresgélték az összeállított feladatlapokra a válaszokat. Egy kis pihenő és uzsonna után még elkerekeztek a környék legnagyobb két éve épített zsilipjéhez, amelynek szerepéről és működéséről Nagy Béla bácsi beszélt. Végül változatlan lelkesedéssel indultak hazafelé. Kellemesen elfáradtak, és másnap délig aludtak, de mindenki elégedett volt.

 

dia1 dia2 dia3 dia4 dia5 dia6 dia7 dia8 dia9 dia10