?
?

II. Bachát László megyei helyesírási verseny

 

A TIT Jurányi Lajos Egyesülete 2015. március 6-án rendezte meg a II. Bachát László megyei helyesírási versenyt, mellyel méltó emléket szeretnének állítani Bachát László tanár úrnak, a Nyíregyházi Főiskola Magyar Nyelvészeti Tanszéke alapítójának , tanszékvezetőjének, a TIT Megyei Anyanyelvi Szakosztálya elnökének. A verseny célja az igényes, szabatos írásbeli nyelvhasználat népszerűsítése. A verseny egy tollbamondásból és egy feladatsorból állt. A zsűri elnöke és a feladatok összeállítója dr. Minya Károly a Nyíregyházi Főiskola Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének tanára. 
Iskolánk tanulói kiválóan szerepeltek:

5. évfolyam:

II. helyezett: Varga Trisztán (5. a)
Felkészítő tanára: Oláhné Borzován Edit

7. évfolyam:

V. Bakos Panna (7. a)
Felkészítő tanára: Konczné Jeszenszki Éva

A versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak gratulálunk, nagyon büszkék vagyunk rájuk.