kovács i

orvos, kutató

Mátészalkán született. Életrajzát egy levélben foglalta össze, a következőképpen:

„Én meg azok közé a szerencsés diákok közé tartozom, akik az 5-ösben kezdték, és a Képesben fejeztek be tanulmányaikat. Igazan szerencsés gyereknek tarthatom magam, mert nagyon jó oktatásban részesültem az elmúlt 32 év alatt. (Ezer köszönet a szüleimnek érte!!): Képes Iskola, Tóth Árpád Gimnázium, DOTE, és végül University College London (UCL, a világ 7. legrangosabb egyeteme, itt szereztem a PhD fokozatomat).

Mindenhonnan sikerült magamba zárni valami fontosat, de ha választanom kellene, hogy honnan kaptam a legtöbbet akkor két alma matert választanék: az 5-ös iskolát, és a UCL-t. A Képes Iskola mindig is speciális helyet fog kapni a szívemben. Úgy gondolom, hogy az 5-ösben eltöltött nyolc évnek jelentős szerepe volt abban, hogy elérjem mindazon sikereket, amelyek nélkül talán ma nem tarthatnék ott ahol tartok. Úgy érzem egy speciális, szívüket-lelküket kitevő pedagógus csapat gyűlt össze a régi 5-ösben: “creme de la creme”, ahogyan itt mondanák. Példaértékű, igazi hús-vér pedagógusok, akik idejüket és energiájukat nem sajnálva a jövő nemzedékét oktatták. Rengeteg emlék es név köt az iskolához, de talán öt nevet emelnek ki: Jeney Zoltánné, Jóni Andrásné, Antal Zoltánné, Berecz Andrásné és Kolozsvári Istvánné. Nélkülük biztosan nem járhattam volna végig azt az igen sokszor rögös utat, ami elvezetett oda, hogy jelenleg a világ egyik leghatásosabb leukémia kezelési eljárásán dolgozhassak itt Oxfordban egy biotechnológiai cégnél (Oxford Biomedica) a Novartissal karöltve.”